O NAS

własne

Jesteśmy grupą pasjonatów bałkańskiego futbolu, którzy każdą wolną chwilę poświęcają na promowanie i popularyzację piłki nożnej z tego rejonu Europy. Informacje, relacje, komentarze, ciekawostki.

Bałkany to kolorowy, radosny i czasami jeszcze dziki region Europy czym zachwycił i zachwyca nas w dalszym ciągu,  a jeśli dołożymy do tego tego naszą pasję do piłki nożnej uzyskamy coś więcej! 

Każdy z nas jest z innej części Polski, jednak znamy realia życia na Bałkanach (byliśmy na różnych wymianach studenckich) czy też w miarę często robimy kilkudniowe i nie tylko  wypady w różne regiony półwyspu Bałkańskiego. 

Jan

Piłkarski obieżyświat. Fanatyk bałkańskiego stylu życia. Kierownik projektu Piłkarskie Bałkany od 2017. Absolwent serbistyki i kroatystyki na Uniwersytecie Wrocławskim. W czasie akademickiej nauki prawie rok spędzony w Słowenii i BiH.

Komentator meczu Hajduk Split – Górnik Zabrze.

Maciej Miłosz

Student III roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W futbolu zakochany od dziecka, Bałkanami zainteresował się w wieku 16 lat. Od tego czasu zwiedził niemal wszystkie kraje byłej Jugosławii i początkujący kolekcjoner bałkańskich koszulek. Od meczu Makedoniji GP w Lidze Europy czeka na kolejne mecze bałkańskich drużyn oglądane na żywo.

Sławomir Słowik

Entuzjasta piłki nożnej, a w szczególności szeroko pojętych lig egzotycznych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie studiów przez pół roku mieszkał w Bułgarii, dzięki czemu zapałał uczuciem do bułgarskiego futbolu oraz bałkańskiej mentalności. Może kiedyś doczeka solidnego występu Bułgarii na Mundialu lub Euro.

Mateusz Kasprzyk

Justyna Krupa

Dziennikarka sportowa, pasjonatka Bałkanów, zwłaszcza klimatów chorwackich i serbskich. Przez 10 lat współpracowała z Dziennikiem Polskim, obecnie – z WP SportoweFakty. Poza tekstami sportowymi, autorka kilku politologicznych artykułów dotyczących Bałkanów, m.in. tekstu „Samoidentyfikacja oraz kulturowa i polityczna tożsamość Serbów vukovarskich po 1995 roku”.

Przemysław Siemieniako

Student serbistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Serbofil. Obserwator życia politycznego w Serbii. Sympatyk serbskiej muzyki, historii i kina.
Prywatnie rodowity Płocczanin, lokalny patriota, kibic Wisły i Chelsea.
Zapatrzony w Serie A.

wywiad Przemka dla serbskiego serwisu sportowego (kliknij w obraz)